18.03.2016 13:13

Recenze online kurzu Pavla Říhy Akademie návyků

Na videa Pavla Říhy jsem narazila před několika lety, v době kdy infopodnikání v Čechách a na Moravě rozkvetlo do bujných výhonků produktů Davida Kirše, Jiřího Vokáče Čmolíka a mnoha roztodivných aktivit jejich kurzistů. 

Tehdy Pavel Říha figuroval v komickém sestřihu Petra Jeníka, který jsem si nejen já opravdu užila. Objevuje se tam kolem 1:22. Dnes uznávám, že se tam objevil nezaslouženě. Dobře to vystihl jeden bloger (odkaz na text bohužel nemůžu najít), který píše, že nějakou dobu sledoval skoro všechny české infopodnikatele a poté, co se jich nabažil, postupně odhlašoval odběr jejich bezcenných materiálů. Jen u Pavla Říhy neměl to srdce odběr odhlásit, protože se přistihl, že něco iracionálního v něm mu fandí pro jeho upřímný, bezelstný, introvertně neohrabaný projev, který kontrastoval s ostatními rádobysuverény (jako Dr. Kouč v pár let starém, ale vyvedeném klipu). Pavel Říha ustál drtivou kritiku svého vystupování, která se na něj navalila, a neúnavně několik let pokračoval ve zdokonalování svých videjí a projektů.

Když jsem dostala pozvánku do nejnovějšího Říhova kurzu Akademie návyků, hned se ve mně vynořila pochybovačná otázka: Co mě takový kluk téměř o generaci mladší může naučit?

Pokračování.

—————

Zpět


Kontakt

Mgr. Hana Borovská, Ph.D.

Vychodilova 14
Brno-Žabovřesky
616 00


tel. 739 86 13 97

IČ: 01863452