02.03.2016 21:01

Recenze na přednášku Artha Wittemanna Logika lásky

Terapeut Artho Wittemann ve své práci originálním způsobem rozvíjí koncept, který vysvětluje náš emocionální život pomocí vztahů mezi vnitřními bytostmi. V přednášce, která byla součástí kurzu v centru Maitrea, ukazuje, že tak můžeme mnohem lépe porozumět dynamice vztahu mezi mužem a ženou a hlavně tomu, co se v nás děje během konfliktů.

 

Wittemann se projevuje jako sušší, ale dokonale profesionálně připravený přednašeč, který má předem nachystané názorné pomůcky i školsky krasopisně a úhledně vyvedený flipchart. Přednáška začíná až příliš pomalým tempem a Wittemannovo vystoupení se rozjíždí velmi zvolna.

Balancuje při tom na hraně mé pozornosti, která chvílemi čeká na to, kdy už ty celkem zajímavé myšlenky konečně zhoustnou, a chvílemi hrozí ochabnout do nudy. V mém případě na tom nic nezměnily ani žertovné výstupy s ukázkami různých vnitřních částí přednášejícího, zastoupenými plyšáky včetně Milerova krtečka. Větší spád a zajímavost pro mě dostává přednáška až kolem 33. minuty videa, když přechází k popisu velkých a malých vnitřních částí, které rozhodují o tom, jak vypadají interakce v našich vztazích. Tady se mi konečně daří vnořit se do Wittemannova klidného, soustředěného přednesu a ráda se nechávám krmit poněkud zvolna dávkovanými, ale silnými a cennými podněty.

(...) 

Pokračování 

—————

Zpět


Kontakt

Mgr. Hana Borovská, Ph.D.

Vychodilova 14
Brno-Žabovřesky
616 00


tel. 739 86 13 97

IČ: 01863452